سلاطین دنیای هنر و فناوری

درخشش دوباره وزنه برداران فوق سنگین ایران

وزنه برداران فوق سنگین کشورمان مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان 2011 پاریس عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی جهان را کسب کردند.


آخرین شب مسابقات هفتادونهمین دوره رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان به میزبانی پاریس امشب از ساعت ۱۹ با حضور دو وزنه بردار ایران در گروه A آغاز شد که در نهایت با قهرمانی بهداد سلیمی و کسب ۳ مدال طلا و نایب قهرمانی انوشیروانی با دو نقره و یک برنز برای کشورمان همراه شد.

با آغاز حرکات یک ضرب بهداد سلیمی ابتدا وزنه ۲۰۱ کیلویی را بالای سر برد؛ در ادامه وی وزنه ۲۰۹ کیلوگرمی را هم مهار کرد و برای سومین مرتبه وزنه ۲۱۴کیلویی را مهار کرد که در واقع این وزنه رکورد جهان محسوب می‌شد و سلیمی از پس وزنه ۲۱۴ کیلویی هم به خوبی برآمد تا رکورد جهان به طور رسمی یک کیلوگرم افزایش پیدا کند.

پیش از این حسین رضازاده رکورد ۲۱۳ کیلوگرم را در سال ۲۰۰۳ به ثبت رسانده بود.

وزنه بردار اوکراین با مهار وزنه 200 کیلوگرم دوم شد و سجاد انوشیروانی دیگر ملی‌پوش ایران نیز پس از اینکه وزنه‌های ۱۹۳ و ۱۹۸ کیلویی را مهار کرد به مدال برنز یکضرب رسید.

در حرکات دوضرب نیز سجاد انوشیروانی ابتدا کار را با وزنه ۲۲۸ آغاز کرد و در مهار آن موفق بود. وی برای بار دوم وزنه وزنه ۲۳۳ کیلویی را درخواست کرد که در مهار آن هم موفق بود.
انوشیروانی برای بار سوم درخواست وزنه 241 کیلویی کرد. سجاد در مهار این وزنه نیز موفق بود تا با مهار آن به مدال نقره دوضرب و مجموع برسد.

بهداد سلیمی نیز کار را با مهار موفق ۲۴۱ کیلوگرم آغاز کرد. وی برای مرتبه دوم وزنه 250 کیلوگرم را بالای سر برد و در انتخاب سوم وزنه 260 کیلوگرم را انتخاب کرد تا رکورد مجموع دنیا را ارتقا دهد ولی موفق نشد و در نهایت به مدال طلای مجموع نیز دست یافت.
نماینده کره به مدال برنز دو ضرب رسید.
در پایان مسابقات سلیمی با مجموع 464 کیلوگرم اول شد،‌ انوشیروانی با مجموع 439 کیلوگرم نایب قهرمان شد و نماینده کره جنوبی با 433 کیلوگرم به مدال برنز مجموع رسید.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)